Writing is fun

/Това беше написано преди може би година/

Беше късна вечер, навън беше мрачно и валеше дъжд.

Капките вода се стичаха по прозорците на къщите и колите.

Но не тях ни интересуват в такава дъждовна нощ… не хората, криещи се от него в домовете си – интересуват ни онези, които се намират под него.

На място, далеч от вкъщи, се намираше едно момиче, стоящо на ръба на скала, на сантиметри от самата пропаст… не, по-скоро бездна. Виждате ли, на мястото където беше, се намираше едно от най-големите езера, които беше виждала. А в момента, тя се намираше точно над него, само няколко малки крачки я разделяха от това да се озове долу…

Мислите в главата й препускаха като луди, все едно изживяваше всичко за последно. По-силно от когато и да е, дъждовните капки се стичаха по лицето й – на нея не и пукаше особено. Искаше само празнината в душата й да изчезне…

Една стъпка по-близо:

През ума й минаха като на филмова лента всички спомени свързани с живота й. Не беше леко. „Няма да ми липсва“, помисли си тя, след като си спомни детството си и съпътстващите го разочарования.

Втора стъпка по-близо:

Всички връзки са завършили катострофално, защото все нещо не и достигаше. „Сама ги саботирах, дори и да не е било съзнателно“, мисълта премина през нея и директно заседна в така тъмното й и разбито сърце.

Трета стъпка по-близо:

Помисли за всички, които би разочаровала и огорчи с поредната си постъпка. „Ще ме преживеят, нищо не ме задържа“, тя отдавна беше силно убедена в това.

Вече се намираше на самият ръб на скалата. Дъждът все така не спираше, даже по-скоро се усилваше. Това правеше езерото по-бурно от обикновено.

Пое си дълбок дъх, обърна се, за да погледне светлините на града поне още веднъж. Желаеше последното нещо, което види да е красиво. След като загуби всичко друго, поне това можеше да си позволи.

После затвори очи, отстъпи назад и се остави вятърът да я понесе и да я остави да заспи завинаги, прегърната от вълните на езерото.

Тялото и плува отгоре за малко и миг след това водата я погълна завинаги.


Discover more from Writing is fun

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Подобни постове

One thought on “На ръба

  1. Me likes dark. Трябва си от време на време да има и anti happy ending. Живота не е само цветя и рози и щастливи обрати.

Leave a Reply